среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 29

Уживајте во убавото време уште денеска

23700601(2)

Последни вести

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има зголемување на облачноста и во северозападните делови ќе има услови за краткотраен слаб дожд. Ќе дува слаб, претежно јужен ветер. Максималната температурата ќе биде во интервалот од 20 до 26 степени.

Утре следи период на променливо облачно и свежо време со локален повремен дожд, особено во западните и јужните делови од земјата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести