Македонија

Уживајте во времето до викенд

Уживајте во времето до викенд

Денеска времето ќе биде сончево и претежно тивко.Максималната температурата ќе биде во интервалот од 22 до 28 степени.

Во петок и за време на викендот ќе преовладува променливо облачно време со повремен локален дожд, а температурите ќе опаднат за неколку степени.