петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Уживајте во времето до викенд

sonce-01

Последни вести

Денеска времето ќе биде сончево и претежно тивко.Максималната температурата ќе биде во интервалот од 22 до 28 степени.

Во петок и за време на викендот ќе преовладува променливо облачно време со повремен локален дожд, а температурите ќе опаднат за неколку степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести