четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Ужина во чаша која ќе ве зајакне и заштити

zeleni_smoothie_fdp

Последни вести

Овој сјаен напиток ќе ве наполни со минерали, витамини и влакна, а исто така ќе ви даде доволно енергија и концентрација.

Здравиот меѓуоброк е навистина важен за да останеме сити до ручекот, а овој напиток токму тоа и го прави.

Ужина од соништата:

Состојки:

-Јаболка

-Крставица

-Мала главица салата

-250 грама спанаќ

-Неколку капки лимон

Подготовка:

Сите состојки се блендираат додека не се добие хомогена смеса.

 

Најчитани вести