четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Узурпирале земјиште за да си направат плажа

вн

Последни вести

ПС Струга поднесе две кривични пријави против В.Ф.(38) и Н.Ф.(39), двајцата од с.Радолишта, струшко, за сторено по едно кривично дело „узурпација на недвижност“. Пријавените, во текот на 2013 и 2014 година во Струга на брегот на Охридското езеро во непосредна близина на ракометното игралиште, каде истите поседувале земјиште дел од крабрежјето, во државна сопственост со неутврдена квадратура, каде расте трска го насипале со земјиште и го оспособиле за плажа, соопштија денеска од Министерството за внатрешни работи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести