среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 51

В недела и понеделник дожд, потоа следи стабилно и топло време

oblacno so dozd

Поврзани вести

В недела и понеделник времето во земјава ќе биде облачно со повремен локален дожд, најавуваат метеоролозите.

Потоа, во следните денови ќе преовладува стабилно и потолно време, со можна појава на утринска магла по котлините.

За утре, според најавите на метеролозите, ќе не’ очекува променливо облачно време со повремени сончеви период. најниската дневна температура ќе биде регистрирана во Битола со максимални пет степени, додека во Гевгелија ќе биде најтопло со максимални 13 степени.

В недела температурата ќе се движи од шест до 12, а исто време ќе се задржи и во празничниот понеделеник.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести