петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Вадење луѓе на улица и конфликт меѓу луѓето е посакувана желба на опозицијата

pandovvvv

Последни вести

И Стојанче Ангелов и СДСМ тргнаа кон правење на нестабилност на државата, вели аналитичарот Александар Пандов во гостувањето во емисијата „Јади Бурек“ кај Јанко Илковски.

-Системски прво претседателот не го почитуваа, потоа и Собранието како законодавен дом, па и Владата не ја почитуваат. И втор правец кој се обидоа да направат, преку правење на контролирана нестабилност, вадење на луѓе на улица, обид да се дојде до конфликт, до контакт меѓу луѓето, на нив им е најпосакувана желба тоа, што е можно повеќе протести, рече Пандов.

Аналитичарот додаде дека тие можат да соберат 100 до 20о луѓе на тие искреирани протести, едните исти ликови, тесно пoврзани со фондацијата СОРОС.

Најчитани вести