петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Вајгл доаѓа во Скопје

Европратеникот и известувач за Република Македонија во Европскиот парламент, Иво Вајгл денеска доаѓа во Скопје, за лично да види каде е застојот во спроведувањето на договорот од Пржино.

vajgl_izvestuvac

Поврзани вести

Европратеникот и известувач за Република Македонија во Европскиот парламент, Иво Вајгл денеска доаѓа во Скопје, за лично да види каде е застојот во спроведувањето на договорот од Пржино.

Планирано е Вајгл да…

Најчитани вести