Магазин

Вака денес изгледа ќерката на Мајкл Џексон (ФОТО)

Вака денес изгледа ќерката на Мајкл Џексон  (ФОТО)
Вака денес изгледа ќерката на Мајкл Џексон

Ќерката на поп музичарот Мајкл Џексон, Парис Џексон, по семејната драма и смртта на нејзинит татко, се чини дека сега е посреќна од кога било.

Ќерката на Мајкл Џексон речиси е непрепознатлива во споредба со 11-годишното девојче кое со светот се соочи во 2009 година, по смртта на нејзиниот татко. Иако се обидувала да биде инкогнито, поселдните години стана ѕвезда на социјалнте мрежи, благодарение на својот изглед. Меѓутоа, патот до тука не бил лесен. По смртта на татко и’, се борела со депресија, а се обидела и да се самоубие во 2013 година.

Според извори блиски до семејството, за позитивната трансформација е заслужен нејзиниот дечко Честер Кастелоу со кој е во врска од годинава.

Кастелоу, инаку е фудбалер во калифорнискиот клуб „Real So Cal“. Иако парот не е долго заедно, наводно се многу сериозни во плановите за иднината.

џексон

џексон2

џексон4

џексон5