сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 0

Вака звучи „Дона“ на сцената во Стокхолм (ВИДЕО)

Македонскиот тим настапува во второто полуфинале, на 12-ти, а големото финале е два дена подоцна.

Вака звучи „Дона“ на сцената во Стокхолм

Вака звучи „Дона“ на сцената во Стокхолм

Поврзани вести

Калиопи и евровизискиот тим пред неколку дена пристигнаа во Стокхолм, Шведска, каде годинава ќе се одржи 61. издание на „Евровизија“.

Во „Ериксон глоуб“ арената веќе се одржаа и првите проби за фестивалот кој почнува на 10 мај. Македонскиот тим настапува во второто полуфинале, на 12-ти, а големото финале е два дена подоцна.

Најчитани вести