четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 20

Валбуена ќе игра за Лион во следните три сезони

Францускиот репрезентативец и довчерашен член на Динамо Москва, Матје Валбуена потпиша за Олимпик Лион.

Валбуена во следните три сезони ќе го носи дресот на Олимпик Лион

Валбуена во следните три сезони ќе го носи дресот на Олимпик Лион

Поврзани вести

Крилниот напаѓач ќе ги брани боите на Лион во следните три сезони, а сумата која ја доби Динамо Москва за овој фудбалер е околу шест милиони евра.

30-годишниот Валбуена во руското првенство помина само една година, каде на 29 натпревари постигна 4 погодоци.

Интересно е дека Валбуена цели осум сезони настапуваше за Олимпик Марсеј (2006-2014), лутиот ривал на Лион од француското првенство.

Најчитани вести