понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Валбуена сака трансфер само во редовите на Атлетико (М)

valbuena atletiko m

Последни вести

Репрезентативецот на Франција и стандарден првотимец во дресот на Олимпик од Марсеј, Матју Валбуена откри дека му се допаѓа идејата, својата професионална кариера да ја продолжи во редовите на шпанскиот прволигаш Атлетико (М).

“Добив неколку интересни понуди и за време на летниот и за време на зимскиот преоден рок. Добив понуда од Шалке, Зенит и од уште неколку познати клубови од Европа. Искрено, најмногу ми се допадна идеата да играм за шпанскиот гигант Атлетико (М). Јас имам потекло од Шпанија, но ми се допаѓа тој клуб затоа што игра одлично. Бев во контакт со челниците на Атлетико (М), покажаа голем интерес за моите услуги, но за жал, двата клуба не најдоа заеднички јазик”, изјави крилниот напаѓач на Олимпик од Марсеј.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести