вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 10

Валдез од утре прв голман на Монако

VALEDEZ GOLMAN MONAKO

Поврзани вести

Француските медиуми ја потврдија пласираната информација дека сега веќе поранешниот прв голман на каталонскиот гигант Барселона, Виктор Валдез, во текот на денешниот ден ќе пристигне во Монако, а веќе утре ќе проба успешно да ги мине задолжителните лекарски прегледи

Репрезентативецот на Шпанија пред неколку месеци заработи тешка повреда на вкрстените лигаменти во левото колено, а по операцијата, клупскиот доктор на Барса потврди дека Валдез ќе се врати на зелениот терен по пауза од шест месеци.
Ако се биде во ред за време на лекарскиот прегледен, Валдез ќе го потпише понудениот 5-годишен договор кој му гарантира годишна заработувачка од 6.5 мил. евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести