недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 10

Валенсиен сериозна пречка за Марсеј

valensien seriozna precka za marsej

Поврзани вести

Премиерниот натпревар од 21. коло во француската Прва лига, дерби пресметката помеѓу директните ривали за третата позиција на табелата која гарантира настап во последното квалификациско коло од Лигата на шампиони, Сент Етјен и Лил, заврши со сигурен триумф на домаќинот од 2:0.

Фудбалерите на Олимпик од Марсеј денеска имаат обврска да ја искористат предноста на домашниот терен и да забележат позитивен резултат во првенствената пресметка против секогаш незгодниот тим на Валенсиен.
Денеска на програмата: Бастија – Бордо, Марсеј – Валенсиен, Лориен – Генгамп, Ница – Ајачио, Рен – Евијан, Сошо – Монпеље.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести