среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Валенсија доби одлично засилување – Енцо Перез потпиша за тимот од Местаља

751132_heroa

Поврзани вести

Екипата на Валенсија сезонава во шпанската Примера игра одлично и во моментов се наоѓа на четвртото место.

Дека тимот сериозно цели кон настап во Лигата на шампионите идната сезона, покажува и трансферот на фудбалерот на Бенфика, Енцо Перес кој денеска потпиша договор со тимот од Местаља, а на своите нови соиграчи ќе им се придружи на 2-ри јануари. Медиумите во Шпанија нагласуваат дека трансферот вреди околу 25 милиони евра.

enzo-2

За Перес, кој игра во средниот ред, сериозно беше заинтересиран и Манчестер Јунајтед. Сепак Аргентинецот, кој има 15 настапи за својата репрезентација, се одлучи својата кариера да ја продолжи во Валенсија.

Најчитани вести