среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Валентино Апостоловски доби „златна пеперутка“ за најдобар кореограф

2495.0887a6f295aff3d5c079abbbb4229054

Последни вести

Со едногласна одлука на жирито Валентино Апостоловски од Скопје е добитник на “Златна пеперутка” за најдобар кореограф на меѓународниот натпревар за најдобар кореограф “Танцлаб”.

Натпреварот беше одржан вчера и завчера во Младинскиот културен центар во рамките на фестивалот Танц Фест.

Зои Винстоу ја доби “Сребрената пеперутка” за истакнат танчер на натпреварот и тоа за “Доживејте ја Зои” во кореографија на Паулина Елвира.”Сребрената пеперутка” за истакнат танчер ја доби и Барбора Рокозова која играше во “ГПС” на Едуард Адам Орсзилик.

Вечерва продолжува програмата на Танц Фест со Ротердам Танцова Академија, Таленти во движење, во 20 часот во Македонскиот народен театар.

Утре, во 20 часот на сцената “Зебра” ќе настаат Битрикс Кру.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести