петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Валверде не сака да биде главен на Ноу Камп

Фудбалските медиуми во Шпанија открија дека младиот шпански стручњак ја одбил богатата понуда на Барселона со образложени дека му е убаво во Билбао.

VALVERDE NE SAKA

Поврзани вести

Актуелниот предводник на шпанскиот прволигаш Атлетик (Б), Ернесто Валверде, експресно и без размислување ја одбил уникатната понуда во новата клупска сезона да биде тренер на каталонскиот гигат Барселона.

Фудбалските медиуми во Шпанија открија дека младиот шпански стручњак ја одбил богатата понуда на Барселона со образложени дека му е убаво во Билбао, дека не сака да работи под голем притисок и дека сака со неговиот клуб да обезбеди пласман во групната фаза од Лигата на шампиони.

Веднаш по „корпата” која ја добија од Валверде, челниците на Барса своето внимание го насочија кон актуелниот тренер на Селта од Виго, Луис Енрике кој позитивно одговорил на прашањето дали сака да биде наследник на Херардо Тата Мартино.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести