петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Ван Гал бара купец за Фелаини

Во изминатата сезона Фелаини настапи на само 16 натпревари во англиската Премиер лига и не постигна ниту еден погодок.

VAN GAL KUPEC FELAINI

Последни вести

Близок извор до таборот на најтрофејниот клуб во англиската Премиер лига, Манчестер Јунајтед, откри дека новиот предводник на “црвените ѓаволи”, Луи ван Гал пред неколку дена побарал од клупските челници под итно да најдар купец за белгискиот интернационалец, Маруане Фелаини.

Пред една година, високиот играч за врска пристигна на “Олд Трафорд” откако челниците на Манчестер Јунајтед го прифатија и го исплатија побараното обештетување од 27 мил. фунти.
Во изминатата сезона Фелаини настапи на само 16 натпревари во англиската Премиер лига и не постигна ниту еден погодок.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести