понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ван Гал: Фудбалерите ќе треба да се потрудат за да ја освојат титулата

lui-500

Последни вести

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Луи ван Гал, изјави дека фудбалерите на клубот ќе треба да се потрудат за да ја освојат титулата во Премиер лигата.

Јунајтед е меѓу фаворитите за насловот, како и да е, тоа ќе треба да го заслужи на теренот.

„За титулата ќе треба да се потрудиме, како и да е може да славиме и тоа ќе биде одлично. На сопствениците им ветив успех, затоа и ја прифатив оваа понуда. Ќе се потрудиме да ги израдуваме фановите на клубот“, вели холандскиот фудбалски стручњак.

Јунајтед досега издвои 80 милиони фунти за фудбалери, ги ангажира Лук Шо, Андер Ерера и Маркос Рохо. На „Олд Трафорд“ ќе се обиде да го доведе и Анхел Ди Марија од Реал Мадрид, како и Холанѓаните Најџел де Јонг и Дели Блинд.

На фановите им порача да бидат трпеливи со изданијата на омилениот фудбалски клуб.

„За да се радувеме потребно е да сме заедно. Сум освојувал шампионски титули, можеме и со Јунајтед, ако го подобриме тимот во одбранбениот ред“, заклучи ван Гал.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести