сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ван Гал менаџер на Тотенхем, но по Мундијалот во Бразил

lui van gal

Поврзани вести

Актуелниот селектор на фудбалската репрезентација на Холандија, Луи ван Гал, призна дека е заинтересиран за менаџерската функција во редовите на лондонскиот премиерлигаш Тотенхем, но додаде дека таквиот трансфер може да реализира откако Ќе заврши престојниот Мундијал во Бразил.

„Јас никогаш не ги коментирам понудите кои пристигнале на мојата адреса. Јас од секогаш изјавувам дека сакам да работам и во англиската Премиер лига. Прочитав дека и Франк де Брур и Гус Хидинк се во игра за менаџерската функција во редовите на Тотенхем. Знам дека фудбалските агенти се најзаслужни за сите шпекулации, но во овој момент нема ништо конкретно. Јас ќе бидам достапен по завршувањето на Мундијалот во Бразил, а до тогаш, целосно сум фокусиран на фудбалската репрезентација на Холандија”, изјави Ван Гал.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести