понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ван Гал му фрли мерак на Хуан Гуадрадо

VAN GAL GUADRADO

Поврзани вести

Репрезентативецот на Колумбија и стандарден првотимец во дресот на италијанскиот калчолигаш Фиорентина, Хуан Гуадрадо, најверојатно ќе биде најновата летна аквизиција на новиот менаџер на англискиот премиерлигаш Манчестер Јунајтед, Луи ван Гал.

Искусниот холандски стручњак е убеден дека се потребни околу 30 мил. фунти за да се осигураат услугите на 25-годишниот крилен напаѓач кој според Ван Гал може да игра на неколку позиции, како офанзивен бек и како крилен напаѓач.
Интерес за колубискиот интернационалец покажаа и челниците на германскиот гигант Баерн (М), но пред неколку часа, спортскиот директор на баварскиот гигант Матиас Замер изјави дека нема да биде испратена официјална понуда за фудбалерот на Фиорентина.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести