недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Ван Гал се поблиску до Олд Трафорд

van gal se poblisku

Поврзани вести

Се погласни и погласни се шпекулациите дека актуелниот селектор на фудбалската репрезентација на Холандија, Луи ван Гал, на стартот од летниот преоден рок и официјално ќе биде претставен како нов менаџер на најтрофејниот клуб во англиската Премиер лига, Манчестер Јунајтед.

Англиските медиуми се убедени дека раководните лица на Манчестер Јунајтед веќе оствариле контакт со агентот на трофејниот холандски стручњак и дека преговорите околу можната соработка се во финална фаза.

Поранешниот предводник на Ајакс, Барселона и Баерн Минхен треба да потпише 4-годишен договор со гигантот од “Олд Трафорд”, а таквиот договор му гарантира и годишна заработувачка од 6 мил. евра.

Многу важна улога во прегоорите треба да одигра и најголемата ѕвезда во дресот на Манчестер Јунајтед, Робин ван Перси кој важи за миленик на Луи ван Гал.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести