среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ван Гал убеден дека е доволно добар за Манчестер Јунајтед

VAN GAL DOVOLNO DOBAR

Поврзани вести

Актуелниот селектор на фудбалската репрезентација на Холандија, Луи ван Гал даде интересен одговор на прашањето дали е доволно квалитетен и доволно стар за да биде менаџер на најтрофејниот клуб во англиската Премиер лига, Манчестер Сити.

„Премногу сум млад и не сум доволно искусен за да бидам менаџер на Манчестер Јунајтед? Одговорот на ова прашање ќе го најдете во моето ЦВ. Таму се пишува, колку сум стар и кои клубови сум ги тренирал во мојата кариера”, изјави Ван Гал.

Англиските медиуми и понатаму се убедени дека поранешниот предводник на Ајакс, Барселона и Баерн (М) на стартот од летниот преоден рок ќе биде именуван за нов предводник на “црвените ѓаволи”, а понудениот 4-годишен договор му гарантира годишна заработувачка од 6 мил. евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести