четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 52

Ван Гал во четири очи ќе му држи предавање на Мурињо

v

Последни вести

Новиот менаџер на Манчестер Јунајтед, холандскиот стручњак Луи ван Гал вети дека ќе поразговара со контроверзниот менаџер на Челзи, Жозе Мурињо кој пред неколку дена даде неколку невкусни коментари околу реализираниот трансфер на малдиот лев бек, Лук Шоу.

Трофејниот португалски стручњак изјави дека Челзи се има откажано од трансферот на стандарниот првотимец во дресот на Саутемптон затоа што не сакал на 19-годишен фудбалер да му понуди неделна плата од 100 илјади фунти.

Тоа што не го понуди Челзи, го понуди Манчестер Јунајтед кој одвои и околу 27 мил. фунти за обештетувањето на новопечениот репрезентативец на Англија.

“Не морам да одговорам на тоа, не морам околу тоа да зборувам со медиумите. Најдобро е околу тоа да разговарам само со Зхозе“, изјави трофејниот холандски стручњак кој важи за голем пријател на Жозе Мурињо.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести