петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 2

Ван Перси: Холандија е без право на грешка

VAN PERSI NEMA PRAVO GRESKA (1)

Последни вести

Капитенот на Холандија, Робин ван Перси, ја подгреа атмосферата пред утрешниот 1/8 финален дуел против селекцијата на Мексико со изјавата дека неговиот тим нема право на грешка , неговите фудбалери мора да бидат сконцентрирани и свесни тешките временски услови повеќе им одговараат на противничките фудбалери.

“Дојдовме до нокаут фазата. Тие играа многу добро, остаа непоразени во групата, дури ни Брзил не им даде гол. Сето тоа доволно говори за нивниот квалитет. Исто така ќе се игра во услови на кои тие се навикнати, мора да бидеме сконцентрирани и подготвени на се”, изјави Ван Перси.

Дуелот помеѓу Холандија и Мексико ќе се одигра во Форталезе со почеток во 18:00 часот, а за фудбалските стручњаци и спортските оболжувалници, популарните “лалиња” важат за фаворит во овој 1/8 финален дуел.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести