понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Ван Перси повреден, не игра против Костарика

Холандските медиуми ја потврдија непријатна вест дека бомбардерот на Манчестер Јунајтед, Робин ван Перси, го напушти вчерашниот тренинг на својата екипа со преврзан бутен мускул на левата нога.

VAN PERSI POVREDEN

Последни вести

Капитенот на фудбалската репрезентација на Холандија, Робин ван Перси не го издржа последниот тренинг и неговиот настап во 1/4 финалната пресметка против селекцијата на Костарика е под знак прашалник.

Холандските медиуми ја потврдија непријатна вест дека бомбардерот на Манчестер Јунајтед, Робин ван Перси, го напушти вчерашниот тренинг на својата екипа со преврзан бутен мускул на левата нога.
И покрај лошата вест, од холандскиот табор се надеваат дека капитенот на време ќе се рехабилитира од последната повреда и дека ќе биде во комбинација за саботниот четвртфинален дуел против селекцијата на Костарика.

 

 

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести