вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Ванчо Попов ја направи најдобрата „фотка за дрес“

Дресот потпишан од капитенот на „МЗТ Скопје – Аеродром“, Тодор Гечевски му беше доделен на победникот на онлајн играта на крајот од натпреварот со „Кожув“, на кој екипата на „МЗТ Скопје – Аеродром“ извојува победа со резултат од 97 : 90.

pobednicka

Последни вести

Со 597 лајкови, фотографијата на Ванчо Попов победи во наградната игра: „Фотка за дрес“, што изминатиот период ја организираше Општина Аеродром на фан страницата на градоначалникот Ивица Коневски.

Fotka za dres 12.4.2014 (9)

Дресот потпишан од капитенот на „МЗТ Скопје – Аеродром“, Тодор Гечевски му беше доделен на победникот на онлајн играта на крајот од натпреварот со „Кожув“, на кој екипата на „МЗТ Скопје – Аеродром“ извојува победа со резултат од 97 : 90.

Инаку, во битката за најдобра фотка за дрес учествуваа 18 најуспешни и најкреативни од пристигнатите 30-тина фотографии со мотиви од акциите на сино-белите кошаркари, необични ситуации, фотографии од фанови, навивачи и слично.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести