среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Вандали му ја запалиле влезната врата

poli

Последни вести

Скопјанец доживеал вистински хорор кога засега непознат сторител му ја запалил влезната врата од куќата лоцирана на улицата Бутелска.

Се работи за 55-годишен скопјанец кој според податоците на полицијата, се шокирал кога забележал како гори влезната врата од куќата, која претходно непознатиот сторител ја полил со запалива течност.

Полицијата го истражува случајот и работи на откривање на сторителот. За среќа, повредени лица нема, а причинета е само материјална штета.

Најчитани вести