среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 0

Вандалите на СДСМ и СОРОС продолжуваат да го уништуваат Скопје (ФОТО)

При налетот на толпата вандали покрај „Порта Македонија“ и споменикот на Прометеј настрадаа и други спомен обележја.

Вандалите на СДСМ и СОРОС продолжуваат да го уништуваат Скопје

Вандалите на СДСМ и СОРОС продолжуваат да го уништуваат Скопје

Поврзани вести

Вандалите на СДСМ и невладините организации на соросовата фондација во земјава проодолжуваат да го сквернават и уништуваат главниот македонски град.

На денешниот протест на опозициските поддржувачи може да се забележи значително намалена поддршка во однос на претходните денови.

При налетот на толпата вандали покрај „Порта Македонија“ и споменикот на Прометеј настрадаа и други спомен обележја.

saren-4

saren-3

saren-1

Најчитани вести