недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 1

Ванковска: „Две од трите ќерки ми се фантомски гласачи“

vankovska-111

Последни вести

Државната изборна комисија на својата веб-страница денеска го објави списокот на граѓани за кои има несовпаѓање на податоците кои беа предмет на проверки во Избирачкиот список.

vankovska

По однос податоците, реагираше професорката Билјана Ванковска, бидејќи две од  нејзините три ќерки биле запишани како фантомски гласачи.

-Хахаха! Двете постари ќерки ми се „фантомски“ гласачи, а најмалата не е! Ведрана извади пасош во март месец, ама сега и бараат скен да потврди дека е вистинска 🙂 Бог да чува! Фала ви сакани политичари 😛 Па барем да имаме за што и за кого да гласаме, напиша Ванковска на Фејсбук.

Најчитани вести