вторник, 22 август 2017  |  Вести денес: 34

Ванковска: Јанева не е вработена кај парламентот, туку е именувана од него и одговара пред него

Мобинг во односи на јавни институции? Тоа чудо го нема нигде на свет, напиша професорката на својот ФБ профил.

Последни вести

Откако специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, вчера избега од прашањата на пратениците тврдејќи дека и е вршен мобинг, со коментар се јави универзитетската професорка Билјана Ванковска.

-Дали ќе биде мобинг ако против носител на јавна функција се покрене интерпелација или прашање за недоверба на премиер, ако притоа пратениците тргнат со жестоки критики и напади? Мобинг во односи на јавни институции? Тоа чудо го нема нигде на свет! Јанева не е вработена кај парламентот, туку е именувана од него и одговара пред него.  П.С. Значи и Чом ми ѕирка во ФБ профил, а и ме цитира во емисии, пишува Ванковска.

vankovska-mobing

Најчитани вести