среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Вардар бара јунак кој ќе понуди најмалку еден милион евра по сезона

vardar bara junak

Поврзани вести

Советот на Град Скопје донесе одлука за продажба на акции во сопственост на Град Скопје во Друштвото за спортски дејности Фудбалски клуб Вардар АД, Скопје. Исто така, Советот го усвои Извештајот за финансиското работење на Фудбалскиот клуб Вардар АД, Скопје за период од 11.01.2012 година до 30.09.2013 година.

Градот Скопје има 51% од акциите, а истите ќе се продаваат како мнозински пакет по пат на јавно надаваже.
Од Град Скопје информираат дека една акција би имала почета цена од 50 илјади денари, а новиот сопственик ќе мора да даде гаранција дека ќе инвестира најмалку еден милион евра по сезона.

Во последните неколку недели беше актуелна информацијата дека најзаситересиран за иневстирање во најтрофејниот клуб во Македонија е сопственикот на ракометниот брен Вардар, Русинот Сергеј Самсоненко.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести