вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 47

Вардар беше на чекор до Ф4, но не успеа

vardar-so-metalurg-615x400

Последни вести

Вардар го совлада Фленсбург со 27-25, во неверојатно возбудлив меч во реванш натпреварот од четвртфиналето во Лигата на шампионите, но за жал не успеа да се пласира на Фајнал форот во Келн.

Вардар го совлада Фленсбург со 27-25, во неверојатно возбудлив меч во реванш натпреварот од четвртфиналето во Лигата на шампионите, но за жал не успеа да се пласира на Фајнал форот во Келн. Реваншот во Скопје беше еден од највозбудливите во историјата на клупскиот ракомет и во Лигата на шампионите, а Вардар приреди чудо, откако ја анулира предноста на Фленсбург од 15-10 на полувремето и 18:12 на стартот на вториот дел.

 

Во последните моменти Вардар не успеа да постигне победоносен гол, за историја, но може да си замине од европската сценат со крената глава.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести