недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Вардар без „Диви”, Металург комплетен!

ЕХФ го објави официјалниот состав на тимовите за вечерашниот дуел помеѓу Металург и Вардар. Иако имаше такви најави, клубот од Автокоманда ќе настапи комплетен, секако ќе отсуствува само Филип Миркуловски, кој подолго време се рехабилитира.

divi-stanic

Поврзани вести

Во составот на Вардар не е голманот Петар Ангелов, но се враќа Алекс Душебаев, кој се повреди во Загреб на мечот од СЕХА лигата.

Металург: Станиќ, Мијатовиќ, Ојлески, Димовски, Пецаковски, Вугринец, Георгиевски, Манасков, В.Марковски, З.Мојсовски, Н.Мојсовски, Атман, Јоновски, Мандиќ, Пешевски и Чоровиќ.

Вардар: Малумберс, Милиќ, М.Стоилов, С.Стоилов, Прибак, Тоскиќ, Петриќ, Марковиќ, Карачиќ, Душебаев, Абутовиќ, Лазаров, Растворцев, Дибиров, Брумен и Чипурин.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести