четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 12

Вардар екпресно во финалето во СЕХА лига

phoca_thumb_l_ADS_1885-5

Поврзани вести

Македонскиот ракометен шампион Вардар експрсно се пласира во финалето во Регионата СЕХА Лига. Вардарци во првото полуфинален а фајнлфорот во Нови Сад го торпедираа бранителот на титулата Загреб со 30:22 (12:10).

Со осум гола во составот на тренерот Раул Гонзалез, најефикасен беше Игор Карачиќ.

„Вардарци“ вонеделното финале ќе гиодмератсилите со подобриот од второтополуфиналемеѓуБрест Мешков и Татран Прешов.

Вардар веќе има една титула во СЕХА лига, а минатата сезона се пласираше на вицешампионската позиција, откако во финалето беше совладан од Загреб.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести