понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Вардар експрес понуди највисока цена за парцелата за градење хотел под Кале

kale

Последни вести

Денеска се одржа електронско јавно наддавање за отуѓување на градежно неизградено земјиште сопственост на Република Македонија за изградба на хотелски комплекс во општина Центар, предвидено со Детален урбанистички план за дел од Спортско-рекреативен центар „Кале“, Блок 2, информираат од Министерството за транспорт и врски.

„Станува збор за една градежна парцела, наменета за изградба на хотелски комплекс со површина 2.350.2 м2 чија почетна цена на електронското јавно наддавање изнесуваше 61 денар од метар квадратен. Најповолен понудувач на одржаното електронско јавно наддавање е правното лице „Вардар експрес“ ДОО – Скопје со понудена највисока цена од 6.780 денари за метар квадратен, односно вкупно 15.933.000 денари за целото земјиште,“ додаваат оттаму.

Најповолниот понудувач е должен во рок од 15 дена од денот на завршување на постапката за јавно наддавање да ги уплати средствата согласно постигнатата крајна цена од електронското јавно наддавање.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести