петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Вардар-Фленсбург, распродадено за само 15 минути

vardar1

Последни вести

За само 15 минути беа распродадени повеќе од 5.000 влезници за претсојниот натпревар меѓу Вардар и германски Фленсбург од ракометната лига на Шампиони.

Продажбата на картите стартуваше денеска точно на пладне, преку интернет.

Веќе во 12.15 часот немаше веќе влезници.

Цените на билетите се движеа од 250 до 500 денари. Во претходните два дена, пак, влезници заменуваа оние што имаа од претходно блок билети.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести