петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Вардар го смени Андон Бошковски?

boskovski

Поврзани вести

Македонскиот ракометен шампион Вардар непосредно пред дерби дуелот со Металург во СЕХА лига направи промени по што го отпушти досегашниот тренер Андон Бошковски, објави порталот „мкд.мк“. Сега не е јасно кој ќе ги води „црвено-црните“ ракометари на дербито, но тоа ќе биде веќе четврта опција на клупата.

Според шпекулациите, на клупата вечерва на дуелот во СЦ „Борис Трајковски“ ќе биде или Горан Симиќ, кој и досега беше дел од стручниот штаб, или пак би можел да се појави и Пепи Манасков, кој неодамна беше ангажиран за да работи со младинските категории во клубот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести