петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Вардар го завери пласманот на фајнл форот во СЕХА

vardar

Поврзани вести

Ракометарите на Вардар, на едно коло до крајот на регуларниот дел од СЕХА лигата, го потврдија учеството на завршниот турнир. Македонскиот шампион го совлада Борац во Бања Лука со 26:20.

Со оваа победа „црвено – црните” го искористија ремито на Брест Мешков со Нексе (29:29) и ја презедоа третата позиција на табелата.

Тимур Дибиров со 9 голови и Петар Ангелов со 16 одбрани го предводеа Вардар до победата над аутсајдерот.

Во последното коло Вардар ќе го пречека Загреб, натпреварот ќе се одигра в сабота од 17,45 часот во СРЦ „Кале”.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести