вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Вардар и Металург дефинитивно ќе се сретнат на 2 и 8 мај

Вардарци најавија дека ќе бидат домаќини во СЦ „Борис Трајковски“, иако тоа засега не е потврдено, а Металург ќе треба да се изјасни во која сала ќе го пречека големиот ривал Вардар.

vardar - metalurg

Поврзани вести

Македонскиот ракометен шампион Вардар и вицешампион Металург конечно се договорија кога да ги одиграат дерби дуелите во рамките од плејофот во Суперлигата по кои се очекува разврската за шампионската титула. Вардар ќе го пречека Металург на 2 мај, додека „металурзите“ ќе бидат домаќини на црвено – црните шест дена подоцна, на 8 мај.

Вардарци најавија дека ќе бидат домаќини во СЦ „Борис Трајковски“, иако тоа засега не е потврдено, а Металург ќе треба да се изјасни во која сала ќе го пречека големиот ривал Вардар.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести