недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Вардар и Металург се избегнаа од полуфиналето на Купот на Македонија

Ракометарите на Металург и Вардар можно е да се сретнат само во финалето на Купот на Македонија, откако при ждепката за завршниот турнир се избегнаа во полуфиналето.

vardar - metalu

Последни вести

Ракометарите на Металург и Вардар можно е да се сретнат само во финалето на Купот на Македонија, откако при ждепката за завршниот турнир се избегнаа во полуфиналето.

За разлика од минатата година, кога вечните ривали ги одмерија силите во полуфиналето, овојпат “црвено-црните” и “металурзите” ќе се сретнат само во битката за трофејот.

Металург за свој противник во полуфиналето го има Зомимак, додека пак, Вардар силите ќе ги одмерува со Тинекс Пролет.

Полуфиналните средби ќе се одиграат во сабота во 15 и 17:45 часот, а финалето во недела во 17:45 часот во Охрид.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести