недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 1

„Вардар“ ја отвори својата Академија

Во Скопје e отворен комплексот на Вардар за младински категории, односно Академијата на шампионот, пренесува „Скопје Инфо“.

akad-mladi-1

Поврзани вести

Во Скопје e отворен комплексот на Вардар за младински категории, односно Академијата на шампионот, пренесува „Скопје Инфо“.

Во моментов, во клубот работат над 250 деца, а од следната сезона ќе играат во сите четири категории.

Вардар конечно доби комплекс со кој може да се гордее и преку кој треба да го врати приматот во младинските категории.

vardar-junior1

На теренот има поставена вештачка трева, младинците ќе имаат на располагање четири соблекувални, додека во внатрешноста има сала за состаноци и модерна кујна.

Голема благодарност до спонзорот Сергеј Самсоненко за оваа инвестиција, изјави Самоил Симев.

Најчитани вести