четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 2

Вардар како ранет лав пред дуелот со Шкендија

vardar ranet lav skendija

Поврзани вести

Премиерниот натпревар од 23. коло во македонската Прва фудбалска лига, дуелот на националната арена „Филип Втори”, помеѓу екипите на Работнички и Брегалница, заврши со убедлив триумф на „романтичарите” од 4:0.

Од денешните натпревари, убедливо најголемо внимание привлекува дуелот помеѓу вечните ривали, Вардар и Шкендија.Далеку поголеми проблеми, кога е во прашање здравствениот билет, има предводникот на актуелниот шампио на Македонија, искусниот руски стручњак, Сегеј Андреев, кој ги нема на располагање услугите на најголемите ѕвезди во неговиот тим, Илчо Наумоски и Филип Ивановски.

Екипата на Хоризонт од Турново важи за голем фаворит пред дуелот против новајлијата во елитното друштво, тимот на Еуромилк, а фудбалерите на Пелистер имаат обврска да забележат триумф во дуелот против екипата на Македонија ЃП.

Денеска на програмата: Хоризонт Т. – Еуромилк, Пелистер – Македонија ЃП., Ренова – Гостивар, Металург – Напредок, Вардар – Шкендија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести