сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Вардар лесно се справи со Металург Јуниор

„Црвено-црните“, без никакви проблеми ги разрешија дилемите околу победникот на оваа средба, откако уште во првиот дел стигнаа до девет гола позитива, што до крајот дополнително ја зголемија.

metalurg junior

Поврзани вести

По поразот од Металург, ракометарите на Вардар се вратија на победничкиот пат во Суперлигата, откако убедливо славеше над Металург Јуниор со 37:22 (18:-9).

„Црвено-црните“, без никакви проблеми ги разрешија дилемите околу победникот на оваа средба, откако уште во првиот дел стигнаа до девет гола позитива, што до крајот дополнително ја зголемија.

Тренерот на црвено – црните Раул Гонзалес, иако со комбиниран тим, лесно дојде до однапред испланираната победа, над младите надежи на Металург Јуниор, во пресрет на завршниот турнир од Купот на Македонија што ќе се одржи следниот викенд во Охрид. Најефикасен во клубот од Автокоманда со шест погодоци беше Филип Талевски, додека стрелци на по четири погодоци беа Маџовски и Манасков.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести