понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Вардар мора да го победи Пелистер

varadr - pelister

Поврзани вести

Денеска ќе бидат одиграни сите натпревари од вонредното 29. коло во македонската Прва фудбалска лига, а убедливо најголемо внимание привлекува дуелот на националната арена “Филип Втори” помеѓу вечните ривали, Вардар и Пелистер.

Според моменталната состојба на првенствената табела, за нијанса поголеми шанси кога е во прашање шампионската титула има битолскиот прволигаш па поради таа причина, Вардар нема право на нов кикс и има само една обврска да ги освои сите три бода.

“Одиме на победа, мора да одиме на победа, бидејќи ова ни е последна шанса, сите кредити ги искористивме и немаме право на грешка. Јас искрено се надевам дека уште имаме шанси да бидеме шампиони иако Работнички има предност од 5 поени. Се додека имаме и теоретски шанси за титулата ние не се откажуваме, ќе играме и ќе се бориме до крај. Се надевам дека овој пат публиката ќе дојде во поголем број, за да ни ја даде подршката која навистина ни е потребна“, изјави стандардниот првотимец во дресот на Вардар, Филип Петров.

Денеска на програмата: Работнички – Металург, Брегалница – Гостивар, Еуромилк – Македонија ЃП, Хоризонт Т. – Ренова, Шкендија – Напредок, Вардар – Пелистер.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести