среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Вардар мора да ја освои шампионската титула

За време на летниот преоден рок, Вардар ги осигура услугите на репрезентативците на Македонија, Грнчаров и Глигоров, а “црвено-црниот” дрес го облекоа и Глишиќ, Љамчевски, Петковски, Кобетиќ, како и ерменските репрезентативци Хабмарџумјан и Дашјан.

VARDAR MORA SAMPIONSKA TITULA

Последни вести

Фудбалерите на Вардар ја стартуваа последната фаза од подготовките за новата клупска сезона која стартува на 3 август со дерби дуелот против вечниот ривал, екипата на Пелистер. 

Како и секоја година, така и оваа, шампионската титула ќе биде главниот приоритет на “црвено-црните”, а искусниот руски стручњак, Сергеј Андреев додаде дека се освен шампионска титула ќе биде дефинирано како голем неуспех.

„Со оглед на тоа дека имавме долги подготовки, задоволен сум од тоа како се одвиваа. Екипата е подготвена, а тоа го покажавме преку пријателските натпревари кои ги одигравме со многу квалитетни противници и одигравме доста добро на нив. Задоволни сме од новите засилувања и мислам дека одлично се вклопија во екипата и очекувам добра сезона за Вардар. Ќе потенцирам се освен шампионска круна за Вардар ќе биде неуспех“, изјави Андреев за официјалната интернет страница на ФК Вардар.

За време на летниот преоден рок, Вардар ги осигура услугите на репрезентативците на Македонија, Грнчаров и Глигоров, а “црвено-црниот” дрес го облекоа и Глишиќ, Љамчевски, Петковски, Кобетиќ, како и ерменските репрезентативци Хабмарџумјан и Дашјан.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести