петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Вардар му одржа лекција на Загреб

phoca_thumb_l_zagreb4

Поврзани вести

Македонскиот ракометен шампион Вардар со победа го заврши регуларниот дел од Регионалната СЕХА – лига.

Вардарци на домашен терен го совладаа хрватскиот шампион Загреб со 33:24.

Двете екипи кои ќе претендираат за трофејот во СЕХА-лигата одиграа меч без резултатско значење, меѓутоа покажаа квалитет, иако штедеа дел од силите за дуелите на фајнлфор турнирот во Нови Сад.

Вардар на овој натпревар настапи без својот најдобар стрелец во ова натпреварување Тимур Дибиров.

По првите 30 минути, Вардар обезбеди три гола предност, но во вториот дел додаде гас и во 52.минута стигна до најголемотоводствоод 11 голови(28:17).

Оваа разлика беше доволна да влезе во мирна завршница и освојување на нови бодови.

Најефикасен во победничкиот тим беше Игор Карачиќ со шест голови.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести