недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Вардар на чекор до Ф4 во СЕХА лига

phoca_thumb_l_slikaa9

Поврзани вести

Македонскиот ракометен шампион Вардар е на чекор до пласманот на фајнлфорот во СЕХА лига, откако во 16. коло славеше на гостувањето кај Ловќен со 41:23 (23:8).

Најефикасен на натпреварот беше Лука Раковиќ со 11 голови, Добривое Марковиќ постигна девет голови, додека по четири голови постигнаа Абутовиќ и Душебаев.

Во таборот наЛовќен најефикасен бeше Мирко Радовиќ со пет погодоци.

Со оваа победа „црвено – црните”се искачија на третата позиција на табелата со 31 бод. Лидер е Загреб со 37 бодови, пред Татран Прешов со 36, додека на четвртото место е Мешков Брест со 30 бодови. Вториот македонски претставник во ова натпреварување е Металург на петтата позиција со 28 бодови.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести