петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Вардар немаше среќа – доби незгоден противник во ЛШ

vardar

Поврзани вести

Македонскиот фудбалски шампион Вардар го доби кипарски АПОЕЛ за противник во второто коло во квалификациите за Лигата на шампионите, по денешната ждрепка во Нион.

Црвено-црните повторно немаа среќа во ждрепката и од можните пет противници го добија најтешкиот, кипарскиот првак, кој неколкупати играше во Лигата на шампионите, а дебито во најелитното натпреварување го имаше со актуелниот вардаров стопер Бобан Грнчаров.

Првите мечеви според распоредот се играат на 14 и 15 јули, а реваншите седум дена подоцна на 21 и 22 јули.

Најчитани вести