сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Вардар постигна многу за кусо време, доаѓаат уште поголеми успеси

Indi_K(1)

Поврзани вести

Тренерот на ЖРК Вардар СЦБТ, Индира Кастратовиќ, ексклузивно за Нетпрес, говори за штотуку завршениот Ф4 турнир во женската ракометна Лига на шампиони, за идните планови, за македонскиот ракомет во целина, за убавите и за неубавите моменти во ракометот.

Кастратовиќ, искрено и како и секогаш со отворено срце и душа зборува и за она што значи годинешниов успех на Вардар, но и затоа што скопскиот клуб допрва ќе постигнува.

Во продолжение погледнете го целото интервју..

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести