петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Вардар продолжува да “гази” во ЛШ – совладан Кристијанштад на гости

Ракометарите на Вардар продолжуваат да доминираат во Лигата на шампионите, откако токму македонскиот првак по три одиграни кола е единствениот со максимални три победи во елитното европско натпреварување (од елитните групи А и Б).

Вардар продолжува да "гази" во ЛШ

Вардар продолжува да "гази" во ЛШ

Поврзани вести

По Монпелје и Пик Сегед, пред “црвено-црните” падна и Кристијанштад, и тоа среде Шведска со резултат 25:30.

Тоскиќ и Дибиров со по седум гола беа најефикасни во таборот на Вардар, пред Македа со пет и Душебајев и Шишкарев со по три погодоци. На голот повторно неприкосновен беше Арпад Штербик, со 19 успешни интервенции.

Вардар следниот европски предизвик ќе го има следната сабота, кога во Скопје ќе го пречекаат германскиот вицепрвак Некар Ловен.

Најчитани вести